Din julklapp hjälper fler!

Situationen i världen visar hur snabbt allt kan förändras och hur oförutsägbart det många gånger är. Vi behöver alla ta ett socialt ansvar och den här gången långt över Sveriges gränser. Istället för julklappar har KFX i år därför valt att skänka pengar till Läkare Utan Gränser.

För oss är julen är en självklar tid att tänka på andra, inte bara för stunden utan under hela året. Därför ger vi en extra slant nu till jul men kommer att fortsätta vara ”företagsvän” hela 2016.

Vi önskar alla våra medarbetare en riktigt god jul!

LUG_kfx_julklapp

Sjuksköterskan Mary Jo Frawley tar hand om en 9 månader gammal pojke från Eritrea. Han var den första personen som tillsammans med sina föräldrar räddades av Läkare Utan Gränsers räddningsfartyg MY Phoenix den 2 september 2015. Foto: Gabriele François Casini

Scroll to Top